O mnie

Misja

Część, nazywam się Karol Niezgoda.  Spokojnie…raczej zgodny ze mnie człowiek 🙂

Zakładam, że skoro tu jesteś to być może masz jakiś problem, którego nie potrafisz rozwiązać. A może po prostu chcesz zacząć przygodę z zestawem perkusyjnym lub samą rytmiką niezależnie od instrumentu.

Powiem Ci coś szczerze. Zależy mi na tym by podejść do Ciebie nieco inaczej. Jeśli chcesz to mogę oczywiście zaopiekować się Twoją techniką gry, tyle że widzisz to za mało. Chciałbym Ci dać coś więcej. Naszym ośrodkiem sterowania jest umysł. To on zarządza naszym ciałem. Od niego powinniśmy w ogóle zacząć.

Jeśli tylko będziesz tego potrzebować, pomogę Ci zweryfikować to jak grasz na poziomie nie tylko Twojego nadgarstka czy stopy ale właśnie umysłu. To istotne jeśli chcesz  w przyszłości dobrze funkcjonować jako muzyk.

Co o tym myślisz?

Moja historia

Moja droga rozwoju w grze na zestawie perkusyjnym związana jest przede wszystkim z pasją muzyczną, którą samodzielnie zacząłem rozwijać w wieku lat 11. Będąc zafascynowany muzyką elektroniczną młodość spędziłem zagłębiając się także w  muzyce rockowej. W okresie studiów muzycznych przy błogosławieństwie wybitnych mentorów, którzy zarażali mnie swoją pasją zainteresowałem się także muzyką poważną. A zatem ani dawny Bach jak i współczesne twory  Strawińskiego czy Reicha nie są mi obce włączając w to także szerokie spektrum muzyki jazzowej.

Moją specjalnością jest gra na zestawie perkusyjnym. Mimo, iż posiadam doświadczenie w grze na klasycznych instrumentach perkusyjnych to głównie zestaw jest tym co lubię zgłębiać najbardziej. Podobnie jak rozwój moich gustów muzycznych także i tutaj moje doświadczenia oscylują w obrębie gatunków takich jak klasyka, jazz, pop, czy rock.

Opublikowałem również moją autorską pracę naukową z dziedziny perkusji, z którą powinien zapoznać się każdy, kto chciałby przyjrzeć się bliżej tej dziedzinie. W tym miejscu możesz się lepiej z nią zapoznać.

Grałem w zespołach Whisper, Gest, MilesAway, Yellowlips, The October Leaves, Motivibe, a także współpracowałem z kilkoma orkiestrami m. in. z Wodzisławską Orkiestrą Rozrywkową czy Cieszyńską Orkiestrą Dętą Uniwersytetu Ślaskiego. Wśród znanych artystów, z którymi miałem przyjemność pracować znaleźli się m .in. gitarzysta, aranżer i kompozytor Przemysław Strączek, kompozytor Karol Pyka oraz wirtuoz gitary elektrycznej Tomasz Andrzejewski.

Ponadto wśród znanych nazwisk powinienem także wymienić osobę mojego nauczyciela perkusji Mirosława Muzykanta. Rozwijając pod jego okiem rzemiosło miałem także możliwość współtworzenia jego zespołu perkusyjnego Miroslav Musicant Ensemble. Jestem także absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, gdzie studiowałem Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuki Muzycznej.

Obecnie moją pasją jest opowiadanie o perkusji bo to świat, który nie ma końca. Zajmuję się działalnością edukacyjną w specjalności: zestaw perkusyjny. Prowadzę także warsztaty perkusyjne dla dzieci i młodzieży w różnych ośrodkach o charakterze kulturalnym czy oświatowym.

Na mojej stronie znajdziesz  materiały edukacyjne (vlogi na kanale YouTube), w których  podejmuję kwestię opisowe związane z moimi osobistymi spostrzeżeniami zawodowymi.

Jeśli odpowiada Ci to czym się zajmuję napisz do mnie tutaj.